Perşembe, 30 Kasım 2017 11:05

Denizlispor’da yabancı futbolcu sorunlarını çözen yönetim kötü bir sürpriz yaşadı.

 

Kulüp lisansı sırasında anlaşma sağlanan ve alacakları taksitlendiren, buna karşın muvaffakatname veren Anmar Almubaraki tüm anlaşmaları iptal etti. Yeşil siyahlılarda kötü sürprizi Başkan Mustafa Üstek açıkladı. Alacağında yüzde 20 indirim yapan Iraklı futbolcunun Balıkesirspor maçından önce yeşil siyahlı kulüple temasa geçtiği öğrenildi. Başkan Üstek, “1 ay önce Anmar’ın avukatıyla görüşmeye gittik. Leozinho ile Anmar irtibat halindeymiş. Leozınho’nun yüzde 20 indirim yaptığını duyunca Ben de yaparım dedi. Borç 265 bin Euro’dan 228 bin Euro’ya düştü. Avukatla görüştük. Bunu 200 bin Euro’ya düşür, bize dön dedik. Balıkesirspor maçından 10 dakika önce aradı. Anmar vazgeçti. 265 bin Euro istiyor, dedi. Alacağının tamamını istiyor. Anmar avukatına; Ödemezlerse FIFA’ya bildir. 6 puanları silinsin demiş. Bunu da gidip kuzu gibi yatırıp geleceğiz. Yapacak bir şey yok.” diye konuştu.

Kappel’i de hava alanından çevirdiklerini anlatan Başkan Mustafa Üstek, “Bunların yanında bir de oynayan futbolculara borçlar var. Kappel’e 70 bin 500 Euro borç vardı. Bırakıp gidiyordu. Taner Atilla hava alanından geri aldı geldi. Sankoh’un 60 bin Euro ve Moritz’in 100 bin Euro alacağı var. Bunların da hepsini ödedik. 9 yabancının 8’ini bitirdik. Bir tek Anmar kaldı.” diye konuştu.

 

 Bu sayfa toplam 408 defa görüntülendi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın

Çok Okunan Haberler

Pzt
Kas
13
2017
Kızılcabölükspor yardımcı antrenörü Serkan Görgeç 2-1 sona eren Arsinspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.   Maçtan önce Arsinspor’u iyi analiz ettiklerini belirten Serkan Görgeç, “Rakibimiz alt sıralarda olmasına rağmen ligin en az gol atan ve en az gol yiyen takımlarından biriydi. Oran olarak maç başına 1 golün altında bir rakam. Arsinspor’un bir kaç maçını da izleme şansımız oldu. Bize karşı savunmaya ağırlık vererek kontra ataklarla gol arayacaklarını biliyorduk. Nitekim de ilk dakikada itibaren oyunu kendi yarı sahalarında kabul ettiler. Golü erken bulunca rakip taktiğini değiştirdi ve biraz daha açık oynamaya başladı. İlk yarıda oyun üstünlüğü bizdeydi ve pozisyonlar bulduk. Rakibe bireysel hatalarla ve defansın arkasına atılan toplarla pozisyon verdik. İkinci yarıya da golle başladık ve farkı ikiye çıkardık. İkinci golün ardından birçok pozisyon bulduk ve farkı daha da yükseltebilirdik. Son vuruşlarda beceri eksikliğimiz vardı. Son 15 dakikalık süreçte rakip biraz daha risk aldı ve üçlü savunmaya dönerek çift forvet oynadılar. Bu süreçte biraz baskı yedik. Rakip 3-4 net pozisyon şansı buldu. Son dakikada gelen gole engel olamadık ve maç 2-1 üstünlüğümüz ile sona erdi. Kazandığımız için mutluyuz. Oyuncuları mücadeleci ve istekli oyunlarından dolayı tebrik ediyorum. 12.hafta sonunda sadece 1 mağlubiyeti olan ve puan ortalaması ikinin üzerinde olan bir takımız. Bu istikrarımızı devam ettireceğiz. Tabi bu maçtan hem verdiğimiz pozisyon anlamında, hem de kaçırdığımız pozisyonlar anlamında da dersler çıkarmalıyız.” diye konuştu.