Perşembe, 04 Mayıs 2017 17:30

Yönetim içersindeki anlaşmazlık nedeniyle Denizlispor Kulübü yarın akşam kongreye giderek yeni yönetimi seçecek. Başkanlık içim Hayırsever işadamı Mustafa Üstek aday oldu.

 

Denizlispor yarın olağanüstü genel kurul gerçekleştirecek. Yeşil siyahlı'larda sezon öncesindeki genel kurulda Süleyman Urkay görevi Mustafa Şavluk’tan devralmıştı. Urkay yönetimi sezonun sonunu görmeden kendi içinde sorunlar yaşayınca Horozlara bir kez daha genel kurul yolu göründü. Denizlispor 2.Başkanı Mustafa Üstek, yarın yapılacak Olağanüstü genel kurul öncesi başkanlığa adaylığını açıkladı. DGC Basın Merkezi’nde bir toplantı düzenleyen Mustafa Üstek’i yönetim kurulu üyeleri Ahmet Selvi, Mehmet Uz, Taner Atilla, Ali Fırat ve Muhammet Kaya da yalnız bırakmadı. 13 kişilik bir yönetim kuruluyla yola çıkacaklarını ifade eden Mustafa Üstek, yeşil siyahlı bayrağı yukarıya taşıyacaklarının altını çizdi.

 

Denizlispor yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle kongre kararı aldıklarının altını çizen Asbaşkan Taner Atilla, “Yarın kongremiz var. Mustafa Üstek’in başkanlığında listemizi hazırladık. Listemiz 13 kişiden oluşmakta görüştüğümüz 2 tane daha arkadaşımız var yarın 15 olabilir ya da 13’te sınırlı kalabilir. Yarın yakışır bir kongre olur. Gelecek olan yönetimde Denizlispor’umuz için elinden geleni yağacağına inanıyorum” dedi.

Üstek, “Bu sezonun kazasız bir şekilde bitirilmesini yeni sezon için hazırların bir an önce yapılması için ilk toplantıda çoğunluğun sağlanalarak kongren enin gerçekleştirilmesini istiyoruz.ekibinde Denizlispor’a talibiz. Yola çıktığımız arkadaşlarla birleştirici olacağız. Tribünleri yeniden coşturacağız. Hedefimiz Süper lig. Şehrin önde gelenlerinin de bizlere desteği olacak ama bizler kendimize güvenerek yola çıkıyoruz” dedi.

 

"BORCU PROTOKOL AZALTTI"

Mali ve Hukuk İşlerinden sorumlu Asbaşkan Taner Atilla ise, kulübün toplam borcunun 25 milyona yakın olduğunu belirterek, “29 milyon olan borç protokolümüzün desteği ve yardımları ile buraya kadar düşmüştür. Kimileri alacağını almamıştır. Derya Baltalı bey temliğini bize vermiştir. Ayrıca sponsorluk anlaşmalarımız vardır. Borcun düşmesinin en önemli nedeni protokoldür. Denizlispor’un gelecek seneki bütçesi 12 milyon civarında olacaktır ve artık kendini döndürmeye başlayacaktır” dedi.

 Bu sayfa toplam 743 defa görüntülendi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın