Pazartesi, 09 Ekim 2017 13:38

Denizli 1. Amatör Küme takımı Honazspor’un kalecisi Murat Aydazer, yaşıyla ve oynadığı futbolla gençlere taş çıkartıyor. 48 yaşında olan ve 35 yıldır lisanslı olarak takımda kalecilik yapan Murat Aydezer, Juventus’un 40 yaşındaki kalecisi Buffon’a adeta meydan okuyor.

 

Denizli 1. Amatör Küme takımı Honazspor’da forma giyen Murat Aydazer, hem yaşı hem de lisansının ilk çıkış tarihiyle dikkat çekiyor. 1982 yılında henüz 13 yaşındayken Kayhanspor’da ilk lisansını çıkaran kaleci Murat Aydazer, tam 35 yıldır lisanslı bir şekilde futbol hayatına devam ediyor. Kayhanspor’dan sonra birkaç takımda daha kalecilik yapan ancak yıllardır Honazspor’un kalesini koruyan 48 yaşındaki Aydazer, 40 yaşındaki dünyaca ünlü kaleci Buffon’u anımsatıyor. Juventus ve İtalya Milli Takımı’nın kalecisi olan Buffon da yaşına rağmen sergilediği performans ve profesyonellikle dünya gündeminde sürekli ilk sırada yer alıyor.

Futbola olan tutkusunun çocuk yaşlarda başladığını belirten Aydazer, ”Çocukken sokak aralarında oynarken düştük bu sevdaya. Daha sonra bundan tam 35 yıl önce ilk lisansım çıktı. Lisansım çıktıktan sonra birçok takımda oynadım ancak yıllardır Honazspor’un kalesini koruyorum. Bazen yaşım ve fiziğimden dolayı zorlansam da futbol öyle bir aşk ki ben onu bıraksam o beni bırakmıyor. Bu yüzden oynamaya devam ediyorum. Burada amacım sporun her zaman ve şartta yapılabileceğini göstermek aslında. Gençlere de iyi örnek olduğumu düşünüyorum. Allah bana sağlık verdiği sürece teknik heyetin de tercihi doğrultusunda oynamaya devam edeceğim” dedi.

 

Haber: Emrah Varol..

 Bu sayfa toplam 1027 defa görüntülendi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın