Pazartesi, 10 Nisan 2017 11:54

Denizli Süper Amatör Ligi'nin ilk yarısını 4 puanda tamamlayan Denizli Merkezspor, ligin ikinci yarısında topladığı 25 puan ile ligde kalmayı başardı. Zorlu Serinhisar deplasmanından 1 puanı son dakikalarda attığı gol ile kurtaran lacivert kırmızılılar, imkansızı başardılar.

 

Denizli Süper Amatör Ligin son haftasında deplasmanda Serinhisarspor ile karşılaşan Merkezspor maça, Süleyman, Ali, Tunahan, Ahmet Bayram, Yusuf, Ercan Sarıteke, Mert, Bayram, Tayfun, Abbas Tosun, Deniz kadrosu ile çıktı.

Ev sahibi takımın 2 defa öne geçtiği karşılaşmanın son dakikasında Abbas Tosun'un attığı gol ile beraberliği yakalayan deplasman ekibi, ligde kalmayı averajla başardı.

İKİNCİ YARIDA TAKIM OLDUK

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Denizli Merkezspor teknik sorumlusu Levent Sarıoğlu, ''Ligde kalmayı çok istedik ve bunu başardık. Tüm futbolcularımı kutluyorum'' dedi. Sarıoğlu sözlerine şöyle devam etti. ''Dünya'nın neresinde olursa olsun ilk yarıyı 4 puanla bitirmiş bir takımın hocasının 2. yarıya başlaması çok düşük bir ihtimaldir. Yönetici arkadaşlar bana güvendiklerini her fırsatta gösterdiler. Takımı geç kurmamızdan dolayı özelikle ligin ilk yarısında çok büyük sıkıntılar yaşadık. Fakat ikinci yarıda yaptığımız nokta transferler ve en önemlisi takım olma bilinciyle muhteşem bir ikinci yarı geçirdik. Çal ve Kale takımından sonra ligde en çok puan toplayan takım biz olduk. 4 puandan 29 puana çıkardığımız takımımızı ligde tutmamız bu öykünün finali için çok önemliydi. Maddi manevi olarak desteklerini hiç esirgemeyen yönetim kurulumuza, futbolcularıma ve bizi destekleyen dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlimizi gelecek sezonda bölgesel amatör  ligde temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum'' dedi.

 

 Bu sayfa toplam 1393 defa görüntülendi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın